Lexikografie a dostupné slovníky znakované češtiny

Publikace od Lenky Okrouhlíkové o obecných principech lexikografie, o slovnících znakované češtiny a kvalitě jejich zpracování.


  • Skladem
357 Kč
Kategorie: Tištěné publikace
Jazyk: ČJ/ČZJ
Autor: Lenka Okrouhlíková
 

Úvod publikace Lexikografie a dostupné slovníky znakované češtiny od autorky Lenky Okrouhlíkové je věnován lexikografii, obecným principům lexikografického zpracování jazyků a vymezení používaných termínů: slovník znakového jazyka – slovník znakové řeči – slovník znakovaného jazyka. V dalších kapitolách jsou vysvětlena specifika lexikografického zpracování znakovaných (resp. znakových) jazyků, způsob sběru lexikografického materiálu pro slovník a pravidla pro sestavení hesláře. Podstatnou část publikace zaujímá prezentace současných slovníků znakované češtiny, které jsou představeny a charakterizovány z hlediska médií jejich uložení, jejich obsahu, rozsahu, způsobu zpracování (hledisko organizace jednotek – podle obsahu, způsobu tvoření znaků). Součástí prezentace jednotlivých slovníků je i hodnocení kvality jejich zpracování (nedostatky, přednosti, aj.) a jejich možností využití v praxi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Jaké soubory používáme na našem webu popisuje v tomto článku. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.