Jak se stát tlumočníkem

 Domluvím se s Neslyšícím, chci být tlumočníkem. Kde se můžu vzdělávat?

Na samém počátku je nutné si uvědomit, že na to, aby se z velmi dobře znakujícího člověka, který se bez problémů domluví s Neslyšícími lidmi, stal opravdový tlumočník, je třeba intenzivně několik let studovat. Výuku znakového jazyka nelze v žádném případě zaměňovat za výuku tlumočení! Jde o dva zcela odlišné procesy.

 

Zájemci o tlumočení se mohou přihlásit na Vyšší odbornou školu v Hradci Králové, nebo na obor Čeština v komunikaci neslyšících na Karlově univerzitě v Praze, který nabízí tlumočnickou specializaci.

 

V Komoře znakový jazyk nevyučujeme. Výuka znakového jazyka náleží Neslyšícím lektorům. Nikdo nemůže znakový jazyk vyučovat lépe než oni jako jeho rodilí mluvčí. Chcete-li se kvalitně naučit český znakový jazyk, doporučujeme vám různé jazykové školy:

 

Kurzy znakového jazyka pořádají i místní organizace České unie neslyšících, Svazu neslyšících a nedoslýchavých a organizace Tichý svět.

 

Pokud již tlumočíte, můžete využít nabídku celoživotního vzdělávání a přihlásit na některý kurz přímo v České komoře tlumočníků znakových jazyků, kde jsou v nabídce semináře z různých oblastí.

 

Tento web používá soubory cookie. Jaké soubory používáme na našem webu popisuje v tomto článku. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.