Kurz titulkování pro neslyšící

Kurz zaměřený na problematiku titulkování videí pro neslyšící diváky povedou lektoři Miroslav Pošta, Denisa Melčová a Filip Machač. Kurz je vhodný pro slyšící i neslyšící zájemce. Pro započítání slevy se musíte nejprve přihlásit ke svému účtu (vpravo nahoře).


  • Kapacita naplněna. Můžete se přihlásit jako náhradníci.
1 500 Kč
Kategorie: Kurzy
Termín: 6. 10. 2022 9:00–17:00
Místo: Senovážné nám. 978, 110 00 Praha
Lektoři: Miroslav Pošta, Denisa Melčová, Filip Machač
Jazyk výuky: český jazyk, český znakový jazyk
Minimální kapacita: 5 osob
Maximální kapacita: 10 osob
Přihlašování do: 2. 10. 2022
 

Anotace kurzu:

Kurz je zaměřen na úvod do problematiky titulků a titulkování videí pro neslyšící diváky. Účastníci získají základní znalosti o parametrech titulků a specificích titulků pro neslyšící. Osvojí si také práci v titulkovacím programu Subtitle Edit.

Účastníci potřebují vlastní notebook a sluchátka (bude jim zaslán odkaz na titulkovací program, ve kterém budou pracovat).

Kurz je vhodný pro slyšící i neslyšící zájemce, tlumočení mezi češtinou a českým znakovým jazykem bude zajištěno.

Lektoři:

Miroslav Pošta je audiovizuální překladatel. Kromě překladových titulků tvoří i titulky pro neslyšící. O titulkování napsal dvě knihy (Titulkujeme profesionálně a Titulkujeme: Audiovizuální překlad v otázkách a odpovědích) a o audiovizuálním překladu přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Zastupuje Jednotu tlumočníků a překladatelů v evropské organizaci Audiovisual Translators Europe.

Denisa Melčová je tlumočnice znakového jazyka. V rámci různých projektů a spoluprací se věnuje také tvorbě titulků pro neslyšící, např. spolupracuje s agenturou zajišťující titulky pro neslyšící diváky festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy přednáší o titulkování pro neslyšící. V rámci spolupráce s centry se specifickými potřebami při vysokých školách vedla prakticky zaměřené semináře o tématu titulkování.

Filip Machač je hlavním zaměřením tlumočník znakového jazyka, věnuje se ale také titulkování videí a filmů pro neslyšící diváky. Spolupracuje např. s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy na titulcích k výukovým videím pro neslyšící a nedoslýchavé studenty nebo s agenturou zajišťující titulky pro neslyšící diváky festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.

 

Přihlašování do kurzu:

Řádní členové mají slevu 20 %, přidružení členové 15 %.

Kurz je pořádán ve spolupráci s Jednotou tlumočníků a překladatelů. Členové JTP mají nárok na slevu na kurz. Pro její uplatnění prosím přidejte informaci o nároku do poznámky v objednávce, popřípadě se obraťte na e-mail vzdelavani@cktzj.com.

Na seminář je třeba se přihlásit nejpozději do 2. 10. 2022.

 

Přihlášení k účtu:

Pokud se Vám nedaří přihlásit, je nutný následující postup:

  • při "přihlášení zákazníka" vyplňte svůj email a klikněte na "zapomenuté heslo"
  • použijte nové heslo, které vám vygeneruje systém

 

Pokud to nepůjde, používáte asi email, který jste nám nenahlásili. Napište nám a my to v systému upravíme.

Přihlašování na kurzy funguje jako nakupování na e-shopu – zaškrtněte prosím "osobní odběr" a platbu "převodem".

Pokud máte nějaké dotazy, obraťte se na vzdelavani@cktzj.com.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: