Zážitkové aktivity

Kromě worksopů mají žáci možnost získat zážitky s tlumočnickou profesí aktivním zapojením do různých činností. Ve hře se setkají s mnoha situacemi, se kterými v běžném životě mnohdy zápasí, ať už se slyšícími, nebo naopak s neslyšícími kamarády. Mají možnost získat zkušenosti, jak v podobných situacích jednat. Všechny aktivity se odehrávají za přítomnosti tlumočníků, aby nedocházelo ke komunikačním problémům. Děti postavené před nějaký problém musí jednat nebo alespoň zaujmout k dané situaci nějaký postoj. Dostávají se do konfrontace s ostatními členy skupiny, kteří pro ně jsou tou nejlepší zpětnou vazbu. Žáci si ve vypjatých situacích uvědomují své reakce, které často bývají nečekaně překvapivé a které jim umožňují nahlédnout hlouběji do svého já a více jim přiblížit svět toho druhého.

Zážitkový den v lanovém centru: 7. října 2010 v Praze

V rámci tohoto dne si děti užily nejenom legraci v lanovém centru, ale realizační tým připravil modelové situace u lékaře a na úřadě - zde si žáci opravdu prakticky vyzkoušeli jednání v reálném prostředí za pomocí tlumočníka. Aktivita umožnila setkání dětem ze škol Čech i při jiné než sportovní akci.

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie ze zážitkového dne:

Zážitkový den – Zimní zpravodajství: 25. ledna 2011 ve Valašském Meziříčí

Komora ve spolupráci se studentkami  FF UK v Praze, oborem čeština v komunikaci neslyšících připravila druhý zážitkový den zaměřený na komunikační kompetence neslyšících žáků. V průběhu dne si žáci z moravských škol vyzkoušeli práci televizního reportéra, hlasatelky nebo se učili pravidla diskuze. Kromě toho si prakticky vyzkoušeli komunikovat skrze tlumočníka při telefonickém hovoru.

 

 

 

 

 

Fotogalerie ze zážitkového dne:

Zážitkový víkend – Bludiště: 7. – 10. října ve Valašském Meziříčí a v Ostravě

O víkendu 7. – 10. října proběhl ve Valašském Meziříčí zážitkový víkend Bludiště, kterého se zúčastnily děti ze škol pro sluchově postižené z Valašského Meziříčí, Ivančic, Hradce Králové, Brna a Prahy.

Během víkendu děti zažily spoustu legrace při společných hrách i při vzdělávacím programu a soutěžích, které je připravovaly na natáčení v České televizi Ostrava. Připravovaly je na soutěž jak ve vědomostních, tak sportovních aktivitách. V semifinále, které se konalo ve Valašském Meziříčí, nejlépe obstálo družstvo z Hradce Králové a Ivančic. Tato družstva se pak utkala v opravdové soutěži Bludiště, která byla tentokrát přizpůsobena neslyšícím dětem tlumočením do českého znakového jazyka. Závěrečné shrnutí toho, co se podařilo, lze shlédnout zde.

Na počínání obou družstev se můžete podívat přes záznam pořadu, který byl vysílaný 19. listopadu 2011. A které z nich že se stalo absolutním vítězem?

Fotogalerie ze zážitkového víkendu:

Zážitkový den – Pražská muzejní hra: 10. listopadu 2011 v Praze

Komora v rámci projektu TOND připravila muzejní zážitkový den, ve kterém si děti mohly prohlédnout několik muzeí v čele s tlumočeným výkladem průvodce a nechyběly ani zábavné hry, které zpestřily jejich putování.

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie ze zážitkového dne:

Zážitkový den – Středověká slavnost: 27. a 28. 5. 2012 na hradě Helfštýně

Kejklování, hostina, tanec a zábava na hradě Helfštýn. Setkání s králem a šlechtou. Ochutnávka životu na hradě a mnoho dalšího se uskutečnilo v rámci projektu TOND.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie ze zážitkového dne:

23399


 • E-shop

  vyberte si z naší široké nabídky studijních materiálů

 • E-learningy

  Vyberte si z aktuálně spuštěných e-learningových programů.

 • Dokumenty

  Zobrazte bulletiny, stanovy a jiné dokumenty

 • Najít člena

  Najděte tlumočníka českého znakového jazyka