Náš tým

   RADA KOMORY

 
V současnosti je Rada Komory tříčlenná, a to ve složení:
 
 

Barbora Fodorová

Předsedkyně rady

_90A8656-Edit

V roce 2012 jsem absolvovala bakalářský obor na FFUK Čestina v komunikaci neslyšících. Úspěšně jsem ukončila Primární modulový program pro tlumočníky ZJ, vedený americkým tlumočníkem Timem Currym, a vzdělávací projekt Comin, na kterém se podílela Komora ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně. Práce sama na sobě je nikdy nekončící proces, a to nejenom v tlumočnické oblasti, proto se i nadále hlásím na nejrůznější vzdělávací kurzy. V současnosti také dálkově studuji magisterský obor Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií.

Práce v Komoře je pro mě velkou výzvou a zkušeností. Je radost pracovat v týmu s mými báječnými kolegyněmi a být takříkajíc „u toho“, když drobnými krůčky můžeme naši profesi posouvat vpřed.

 

Kristýna Šimková (Siková)

Místopředsedkyně rady

kristyna_sikovaV radě působím od roku 2016 (tehdy ve složení Dana Prellová, Jitka Kubištová, Klára Herčíková a Lucka Tužová).

Jako tlumočnice mezi češtinou a českým znakovým jazykem pracuji od roku 2013. V současné době tlumočím v České unii neslyšících v Liberci, v Centru zprostředkování tlumočníků pro neslyšící a také pracuji jako online tlumočnice v Tichém světě. Z mého vzdělání bych zmínila kurzy českého znakového jazyka v organizaci Pevnost a kurzy praktických tlumočnických cvičení v České komoře tlumočníků znakového jazyka. V roce 2014 jsem získala bakalářský titul na oboru Čeština v komunikaci neslyšících (tlumočnická specializace) a v roce 2016 jsem úspěšně absolvovala Certifikační vzdělávací program pro tlumočníky českého znakového jazyka v Komoře. Dále se vzdělávám a chodím na kurzy a semináře.

Zaměstnání tlumočníka mě baví, zajímám se o aktuální dění v naší profesi a práce v Radě Komory mě inspiruje a přináší mi spoustu nových zkušeností.

 

Kateřina Lišková

Členka rady

LiškováV radě s velkým nadšením působím od ledna 2018. Tlumočení se věnuji od roku 2013, začínala jsem u skautského oddílu Potkani a jako praktikantka v CZTN. Mezi mé pracovní jazyky patří český znakový jazyk, čeština a angličtina. Absolvovala jsem různé kurzy v Komoře a v Pevnosti a studuji magisterský program Čeština v komunikaci neslyšících na FF UK. Mám za sebou dva půlroční studijní pobyty na vysokých školách v Německu. Kromě tlumočení mě zajímá lingvistika znakových jazyků, moje diplomová práce se týká rozlišováním mezi slovesy a podstatnými jmény v ČZJ. V současnosti působím v Centru zprostředkování tlumočníků pro neslyšící, na Filozofické fakultě a v soukromé sféře. Mou velkou zálibou mimo tlumočení je volnočasová pedagogika, vedení mládeže a svobodné školství.

V Komoře mám na starosti komunikaci se zahraničím, s veřejností, správu webových stránek a co se zrovna objeví. 

 

  

KANCELÁŘ

Markéta Novotná

sekretářka

 

 

 

BULLETIN

Lucie Břinková

redaktorka

Anna Moudrá

redaktorka

 

VZDĚLÁVÁNÍ

Markéta Šestáková

správa kurzů

Denisa Lachmanová

akreditace kurzů

 

WEBMASTER

Filip Machač

 

 

 

 

Revizní komise

Michal Brhel

Petra Beránková

Jana Kašparová

 

 

Komise pro Etický kodex

Bc. Michal Brhel

Bc. Petr Pánek

Pozice třetího člena Komise je nyní neobsazena.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Jaké soubory používáme na našem webu popisuje v tomto článku. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.