Nová internetová aplikace pro CZTN

 Vážení a milí kolegové tlumočníci,

obracíme se na Vás s informací ohledně připravované nové webové aplikace pro objednávání tlumočení, která by měla vzniknout jako zakázka pro ASNEP. 

ASNEP se dlouhodobě zabývá otázkou "propojení" neslyšících klientů s tlumočníky, tedy problémem jak zajistit, aby se poptávky klientů dostaly k tlumočníkům v co nejkratším čase a díky tomu se podařilo co nejvíce poptávek pokryt.

V zahraničí fungují nejrůznější online webové aplikace, které, vedle námi známých systémů zprostředkování tlumočení (SMS/e-mail operátorovi, osobně v organizacích, SMS komunikace klienta s tlumočníkem adt.), umožňují objednávat si a i si s tlumočníky domlouvat tlumočení přes webové rozhraní a to bez "přítomnosti" operátora, ale za podmínek, kdy je zachována anonymita klienta a soukromí tlumočníků. 

Takovéto aplikace fungují většinou tak, že klienti se přihlásí pod svým účtem na webové stránce, vyplní potřebné údaje o místě, čase a typu tlumočení a mohou tlumočníkům, kteří jsou v databázi, poslat poptávku přímo.  
Tlumočníci, kteří se také musí do systému přihlásit, na druhé straně mají možnost vidět všechna poptávaná tlumočení, která se jich týkají, a reagovat na ně, nebo naopak vložit do systému upozornění, že mají v určitém čase volno a je možné si je objednat. 

Celý proces zprostředkování tlumočení se těmito aplikacemi značně urychluje, neboť není vázán na práci operátora ani na úřední hodiny konkrétní organizace. 
Výhod oproti situacím, kdy klient kontaktuje tlumočníka přímo (například pomocí SMS poslané přímo tlumočníkovi) je mnoho - možnost kontaktovat najednou více tlumočníků, není potřeba, aby klient měl na tlumočníky jejich osobní kontakt atd. Dále je zde zachována anonymita klienta a to až do chvíle, dokud není tlumočení potvrzeno a respektováno je i soukromí tlumočníka, neboť není zahlcován nevyžádanými SMS zprávami na své soukromé číslo.

Aplikace umí mnoho věcí, lze například naprogramovat, aby bylo možné nastavit upozornění i formou SMS, nebo emailem, přehledný kalendář objednávek a mnoho dalších věcí, které usnadní život klientům a práci tlumočníkům. 

Důvod, proč Vám tento email posíláme je, že díky osobnímu kontaktu Tamary Kováčové, se naskytla možnost vytvoření takovéto webové aplikace pro ASNEP a to zcela zdarma. 

V tuto chvíli probíhají první schůzky a na nás je zamyslet se nad tím, co všechno bychom rádi, aby takováto aplikace uměla. Požadavky na aplikaci ze strany neslyšících klientů a administrátorů řeší jiné pracovní skupiny, na nás je zamyslet se nad tím co bychom od této aplikace chtěli my tlumočníci.

Příklady toho, jaký typ podnětů a nápadů bychom od Vás potřebovali:
- Kalendář, ve kterém přehledně uvidíme nové poptávky tlumočení, ale i ty, které jsme již přijali, aby se nám nestalo, že na nějaké tlumočení zapomeneme.
- Přehled všech uskutečněných tlumočení, které by bylo možné jenom vytisknout a přiložit k potvrzení o tlumočení, abychom nemuseli vyplňovat žádné další tabulky.
- Jednoduché přijetí / odmítnutí tlumočení stiskem jednoho tlačítka (abychom nemuseli psát např. zdlouhavé odpovědi pomocíSMS), ale na druhou stranu možnost, aby si každý tlumočník mohl nastavit, že chce přijímat a potvrzovat poptávky tlumočení i formou SMS / emailem (když je například mimo počítač).
- Možnost nabídnutí času, kdy má tlumočník volno a klienti si ho mohou v tomto čase objednat.
- Nastavení, že pokud přijmu objednávku (a ta ještě čeká na potvrzení klientem), bude toto přijetí "aktivní" nastavitelně dlouho dobu (tedy, že přijmu objednávku a pokud například do 2 dnů klient nepotvrdí, že si vybral mne, moje rezervace přestává být platnou).
- atd. :-)
Možností, co by mohla aplikace umět je mnoho, ne vše bude pochopitelně možné, ale čím více vašich nápadů budeme mít, tím lépe!!!

S tím, jak by měla celá aplikace vypadat, jak by měla být strukturovaná atd., se nemusíte zabývat. Firma je odborníkem nejen na naprogramování, ale i na vymýšlení jak nejlépe, nejjednodušeji a nejpřehledněji je možné v aplikaci vše uspořádat.   

Na posbírání nápadů nemáme moc času!
Své podněty můžete posílat e-mailem do pondělí 3. března 2014 na adresu: asnep.aplikace@gmail.com

Budete-li se chtít o své nápady podělit osobně nabízíme možnost setkání v Komoře na adrese: Senovážné náměstí 23, Česká komora tlumočníků znakového jazyka (JTP) - svojí účast prosím potvrďte předem! Děkujeme.

V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat na výše uvedené e-mailové adrese, nebo telefonicky na čísle 774 505 585.


S přáním hezkého dne,
za ASNEP Kateřina Pešková
 • E-shop

  vyberte si z naší široké nabídky studijních materiálů

 • E-learningy

  Vyberte si z aktuálně spuštěných e-learningových programů.

 • Dokumenty

  Zobrazte bulletiny, stanovy a jiné dokumenty

 • Najít člena

  Najděte tlumočníka českého znakového jazyka